Adidas Oblečení

Oznamte mi nové kusy této značky
Není nutná registrace
-5%
Dámské Značkové Černé Pantofle
666 Kč 633 Kč
UK 7 | 40
ADIDAS OUTLET
-5%
Dámské  Šortky
454 Kč 431 Kč
34 | XS
ADIDAS SECOND
HAND
-34%
Dámská Sportovní Podprsenka Adidas
304 Kč 101 Kč
M
ADIDAS OUTLET
-32%
Dámská Sportovní Podprsenka
311 Kč 111 Kč
S
ADIDAS OUTLET
-5%
Praktické Pánské Tenisky Pro Vás
1 222 Kč 1 161 Kč
UK 7 1/2 | 41
ADIDAS OUTLET
-31%
Dámské Šedé Tenisky Adidas
1 333 Kč 931 Kč
UK 6 1/2 | 39.5
ADIDAS OUTLET
-10%
Sportovní Praktické Dámské Pantofle
342 Kč 308 Kč
UK 10 | 43
ADIDAS OUTLET
-6%
Bombastické Sportovní Letní Pánské Pantofle
622 Kč 591 Kč
UK 9 | 42.5
ADIDAS OUTLET
-5%
Dámské Značkové Pantofle
666 Kč 633 Kč
UK 4 | 37
ADIDAS OUTLET
Dlouhé Rukávy Dominantní Mikina
444 Kč
EU 34 | XS
ADIDAS SECOND
HAND
-5%
Cool Nízké Šněrovací Pánské Tenisky Pro Teenagery
888 Kč 844 Kč
UK 8 1/2 | 42
ADIDAS SECOND
HAND
-5%
Mimořádné Pánské Krat'asy
222 Kč 211 Kč
S
ADIDAS SECOND
HAND
Dámské Kožené Tenisky
1 199 Kč
UK 5 | 38
ADIDAS OUTLET
-50%
Originál Módní Pánská Mikina
666 Kč 333 Kč
M
ADIDAS SECOND
HAND
Dámské Tenisky Adidas
963 Kč
UK 8 | 41
ADIDAS OUTLET
Kšiltovka Adidas
333 Kč
52cm
ADIDAS OUTLET
-15%
Dámské Pantofle Adidas
888 Kč 760 Kč
UK 4 | 37
ADIDAS OUTLET
-11%
Senzační Dámské Pantofle Pro Pohodlí
556 Kč 500 Kč
UK 4 | 37
ADIDAS SECOND
HAND
-6%
Sportovní Perfektní Dámské Pantofle
333 Kč 316 Kč
UK 10 | 43
ADIDAS SECOND
HAND
-80%
 Slušivá Černá Čepice
313 Kč 63 Kč
50cm
ADIDAS SECOND
HAND
Prodyšný Vak
302 Kč
ADIDAS SECOND
HAND
Dětské Tepláky Adidas
317 Kč
10/11y
ADIDAS SECOND
HAND
Kšiltovka  Adidas
333 Kč
50cm
ADIDAS SECOND
HAND
Pánská Mikina Adidas
557 Kč
EU xl | XL
ADIDAS SECOND
HAND
Bílé Pánské Tenisky
1 199 Kč
UK 10 1/2 | 44
ADIDAS OUTLET
Kožené Pánské Tenisky
889 Kč
UK 10 | 43.5
ADIDAS OUTLET
-41%
Sportovní Bezchybná Pánská Mikina
333 Kč 197 Kč
DE L | XXL
ADIDAS OUTLET
-15%
Značkové Běžecké Dámské Tenisky
364 Kč 310 Kč
UK 5 1/2 | 38.5
ADIDAS SECOND
HAND
-90%
Skvělé Dětské Tenisky
222 Kč 24 Kč
UK 11
ADIDAS SECOND
HAND
Dětské Značkové Kopačky
86 Kč
UK 2
ADIDAS SECOND
HAND

Adidas AG je německá firma, která se specializuje na výrobu sportovního oblečení. V poslední době ovšem podobně jako Nike spolupracuje s různými osobnostmi a prodává volnočasovou obuv a šaty. Své oblečení si navrhuje, vyrábí a poté i distribuuje. Je největším dodavatelem sportovních potřeb v Evropě a druhým největším na světě. Zároveň je největší firmou pod holdingem Adidas Group, který mimo jiné vlastní i známou obuvní značku Reebok.

Historie

Firma Adidas byla založena Adolfem „Adi“ Dasslerem v německém Herzogenaurachu. V roce 1924 se k němu přidal i jeho starší bratr Rudolf pod názvem Dassler Brothers Shoe Factory, tedy „Továrna na Boty Bratrů Dasslerových“. Jako první se zabýval obuví s ostnatou podrážkou, která se používá například při běhání (aby nepodkluzoval povrch). Tento produkt neustále inovoval a namísto klasických a těžkých kovových hrotů přešel ke gumě. Dassler přesvědčil olympijského závodníka Jesse Owense, aby si jeho ručně vyrobené boty vzal. Ten téhož roku, 1936, vyhrál několik zlatých medailí a dodnes je považován za jednoho z nejslavnějších závodníků víceboje. To byla samozřejmě dokonalá reklama pro bratry Dasslerovy a o jejich obuvi se začaly šířit pozitivní zprávy. Každým rokem před druhou světovou válkou prodávali na 200 000 párů jejich bot.

Během 2. svět. Války byli bratři Dasslerovi donuceni vyrábět zbraně a jejich továrny byly využívány k výrobě tanků. V roce 1945 byla jejich společnost téměř zničena americkými vojáky. Tomu ale předešli tak, že je Dasslerova žena přesvědčila o tom, že před válkou vyráběli pouze sportovní obuv. A byli to právě američtí vojáci, kteří se po válce stali hlavními zákazníky jejich obuvi.

Psal se rok 1947 a vztahy mezi bratry se kompletně rozpadly. Rudolf si založil vlastní firmu, kterou pojmenoval Ruda (Ru-dolf Da-ssler), kterou později přejmenoval na Puma. Adi si také založil firmu, ketou pojmenoval Adidas (Adi Da-ssler). Kdysi vzniknul mýtus, že je slovo Adidas akronymem pro All Day I Dream About Sports, tedy Celý Den Myslím Na Sporty. To je ovšem nepravda a jméno skutečně vzniklo spojením prvních písmen Dasslerova jména a příjmení. Bratři se stali obrovskými rivaly a každý v Herzogenaurachu se díval, zda obyvatelé nosí obuv značky Puma, nebo Adidas.

V roce 1952, po letních olympijských hrách, získal Adidas své klasické 3-pruhové logo od finské značky atletické obuvi Karhu Sports. Zaplatili za něj dvě láhve whisky a částku ekvivalentní k dnešním 1600 eur. Roku 1960 na olympijských hrách zaplatila Puma německému sprinterovi Arminu Harymu, aby nosil Pumy při finále ve sprintu na 100 metrů. Hary předtím nosil Adidas a požádal Adolfa o platbu, ale Adidas tuto žádost odmítl. Němec vyhráli zlato v Pumách, ale na ceremoniál předávání medailí si k překvapení obou bratrů Dasslerů obul Adidas. Hary doufal, že dostane zaplaceno od obou bratrů, ale tak se nestalo. Rivalita mezi bratry se tak stále zvětšovala a zvětšovala.

Teď už ale jenom k Adidasu. Po Adolfově smrti získal společnost jeho syn Horst. Tomu se ale moc nedařilo a tak si roku 1989 najal francouzského bussinesmana Bernarda Tapieho, který předešel bankrotu této firmy s vysokým potenciálem. Udělal několik důležitých rozhodnutí, jako vyvážet produkty Adidas do dalších světadílů, nebo vylepšit marketing této firmy. Tapie byl poté odsouzen kvůli ovlivňování výsledků fotbalových zápasů a Adidas se pod vedením jiných ředitelů dále rozrůstal.

Za zmínku stojí, že se v roce 2005 stal první firmou, která použila mikroprocesor v botě. Ten mohl při běhání dělat různé výpočty a regulovat tak tvrdost podrážky, která by vyhovovala prostředí.

Výrobky

I přes původní zaměření na sportovní obuv, kterého se firma Adidas dlouho držela, v dnešní době vyrábí veškeré oblečení přes trika, kraťasy, mikiny, kalhoty, legíny až po volnočasovou obuv, tenisky a podobné záležitosti. V nedávné době přišel Adidas s velkou novinkou, kterou nazývá boost. Jedná se o speciální typ podrážky, která připomíná polystyren. Namísto tvrdé gumy, kterou má většina obuvi, dávají pod některé z jejich bot právě tento materiál a chodí se po něm úžasně. Některé boty dokonce po této látce pojmenovávají, např. sérii Ultra Boost. Ta má několik kolekcí obuvi a těší se velké popularitě. Mezi další takové boty patří například NMD, které jsou svými po stranách přidělanými primeknity rozpoznatelné na desítky metrů. Pohodlnost obuvi s tímto materiálem je neporovnatelná, ovšem to stejné se dá říct i o její ceně. Základní cena bot NMD se pohybuje okolo 3900 Kč a cena bot Ultra Boost okolo 4 900 Kč. Každopádně její kvalitní šev zajistí pevnost a dlouhou výdrž, takže se investice do této obuvi zcela vyplatí.

Adidas spolupracuje s různými slavnými osobnostmi, jako je například Kanye West, jeden z nejznámějších amerických rapperů dnešní doby. Ten si navrhuje vlastní sérii bot pod názvem Yeezy, které jsou velmi oblíbené mezi fanoušky streetwearu. Jejich cena se pohybuje okolo 6 000 Kč. Kanye West není jedinou slavnou osobností, se kterou Adidas spolupracuje. Popový zpěvák Pharrell Williams měl také možnost vytvořit vlastní sérii obuvi. Po vzoru kolekce NMD udělal obuv s velkým nápisem přes celou přední stranu, čímž ji činí instantě rozpoznatelnou. Takovéto spolupráce velkých módních značek a vlivných osobností hýbou s módním světem a vždy přinesou krásné módní osvěžení.

Obchody

Adidas je druhou největší společností vyrábějící sportovní vybavení na světě, hned po Nike. Konkuruje značkám jako je právě Nike, Puma, Umbro, Lotto a podobné. Svými výrobky se liší od ostatních originálními vzhledy, kvalitou zpracování a především svou dlouhou a zajímavou historií, která je až skoro pohádková. Své fanoušky si drží důležitými novinkami, jako je již zmíněný Boost a stále své produkty inovuje. Její základna je umístěná v místě jejího vytvoření, tedy německém Herzogenrauchu, který se nachází asi 100 km od českých hranic poblíž města Nuremberg. Po celém světě je rozmístěno na 500 prodejen, z toho bylo v roce 2016 30 v U.S.A a během jednoho roku stihl Adidas udělat dalších 55 amerických prodejen. Její celková tržba za rok 2017 činila 21 miliard EUR.

Shrnutí a závěr

Sportovní vybavení, které má legendární německou kvalitu? Adidas. Její produkty vydrží velmi dlouho a jsou stejně tak pohodlné. S dlouholetou tradicí si nese velmi vysoké postavení mezi ostatními firmami a stoupá pořád vzhůru. Co na této firmě obdivuji nejvíc, je její celistvost. Za celou dobu její existence si udržuje své 3-stripes logo a celkově design. Spolupracovala se světovými sportovními špičkami, jako například tenista Stan Smith, a dokázala něco, čeho kdy dosáhlo málo firem – mít dlouhotrvající a úspěšný bussines, který se stále drží, vylepšuje a inovuje.

Oznamte mi nové kusy této značky