Unimoda.cz na Firmy.cz

GLAMI TOP Hodnocení obchodu na Zboží.cz
 • Velikost
  přibližné velikosti
 • Řazení
  newest
  most-popular
  highest-price
  lowest-price

 • Desigual Oblečení

  8
  Oznamte mi nové kusy této značky
  Není nutná registrace
    Všechny kategorie

  Musím se přiznat, že jsem o této znače nikdy neslyšel. Po tom, co jsem dostal zadáno o ní napsat článek jsem si její název napsal do internetového vyhledavače a objevilo se mi spoustu zajímavých šat. Byly většinou zelené barvy s nějakým vzorem. Celkově na mě působily moc příjemně. Originálně, přírodně a sympaticky. Zkrátka mě zaujaly hned na ten úplně první pohled. V tu chvíli, kdy jsem je spatřil se mi vybavila džungle. Divoká, zelená a krásná. Neočekávatelná a nepředvídatelná. Přesně taková, jako jsou šaty od Desigual. Tyto obrázky mě okamžitě namotivovaly k tomu, abych se o této značce dozvěděl více. Pojďme se tedy podívat, jaké byly její začátky.

  Historie

  Tato společnost byla založena v roce 1984 švýcarským návrhářem Thomasem Meyerem (který je stále hlavním držitelem akcii firmy Desigual) když si ve svých mladých letech užíval party život na Baleárském ostrovu Ibize. Jeho ambicí a snem bylo tvořit něco unikátního, v čem by se odrážely vlastnosti a osobnost každého člověka, protože každý člověk je jedinečný a originální. Stejně tak, jako pestré vzory oblečení od této společnosti. Zároveň chtěl, aby bylo jeho oblečení dostupné v cenové kategorii pro všechny. Tato kombinace vlastností oblečení měla velký úspěch a jeho firma se začala rapidně rozrůstat. Pobočky se šířily po celé Evropě přes Francii, Španělsko a Itálii.

  Nové kamenné obchody se rozšířily také přes Atlantický oceán do Ameriky a poté na východ do Asie. V posledních letech se firma proslavila svou kontroverzní kampaní „Walk in naked, walk out dresed.“ V podstatě šlo o to, že kdokoliv, kdo přišel na pobočku Desigual dostal zdarma nějaký kus oblečení. Poprvé tato akce proběhla v Madridu a ráno před otevírací dobou se u pobočky tvořily fronty, ve kterých se lidé připravovali na vysvléknutí. Tak se o firmě začalo šířit povědomí ještě více, než doteď. V roce 2014 vydala tato značka velmi kontroverzní reklamu. Okolo dnu matek natočili spot, ve kterém žena propichuje kondom se slovy „you decide“, tedy „vy rozhodujete.“ Firma sklidila velkou vlnu kritiky a byla obviněna ze sexismu, ale sama společnost si za touto reklamou stála a bránila ji.

  Výrobky

  Produkty této firmy jsou zcela unikátní. Potisk typický pro tuto značku je trendy, moderní a stylový. Každý druh oblečení vypadá úplně jinak a odlišíte se jím od zbytku světa. Tato značka si zakládá na originalitě a na různorodosti jejich výrobků. Na rozdíl od všech kultovních značek nebyla tahle založena v U.S.A, ale ve Španělsku, a je až neuvěřitelné, jak se tento fakt projevuje. Minimalistické oblečení, které vychází ze západní kultury od amerických návrhářů se od tohoto druhu oblečení nesmírně liší. Je živější a jeho vzory jsou plné radosti. Další faktor, který je odlišný od ostatních značek je asymetrie, kterou zboží od firmy Desigual překypuje. Z tohoto důvodu také nese tento španělský podnik jméno Desigual. V českém překladu toto slovo totiž znamená asymetrie/asymetrický.

  Tato firma si zakládá na filozofii pozitivity, štěstí, tolerance a zábavy. A skutečně jsou to emoce, které jsem cítil, když jsem poprvé spatřil některé kousky oblečení, které tato firma vyrábí. Při pozorování šatů jsem se rázem ocitnul na pláži, nade mnou svítilo slunce, moře šumělo a já si užíval této krásné chvíle. Oblečení Desigual není pouze módní záležitostí, nýbrž i věcí silně emoční.

  Kolekce

  Každou sezónu se můžete těšit na nové barevné kolekce vytvořené Desigual designéry, kteří přijdou s více než 1 000 novými položkami, jsou zobrazovány po celém světě v jejich zábavných a barevných obchodech. Jednou z nejzajímavějších sbírek od firmy Desigual je oděvní řada, která byla inspirována tajemstvím a kouzlem Cirque du Soleil; kombinace odvážných návrhů spolu s hrůznými cirkusovými umělci a smutnými tvářemi klaunů rozhodně představuje jedinečnou módní linii, která prosazuje pozornost a komplimenty. Nosit Desigual je odvážné, módně inovativní a otevřené. Není časté, aby výrobní řada inspirovala, dávala štěstí a oslavovala nádheru, kterou je život.

  Desigual nabízí oblečení a doplňky pro ženy, muže a děti, což zajišťuje, že se všichni lidé mohou podílet na jejich pozitivním lehkém oblečení. Je také zajímavé poznamenat, že Desigual má kuchyňskou, ložnicovou a koupelnovou výrobní linii. Kuchyňská produkuje především zástěry na vaření a rukavice na pečení. Znovu se zde setkáváme s pestrobarevným vzorem, který je typický pro tuto značku. Řada ložnice se soustřeďuje na výrobu šťastného povlečení do postelí, které Vám zajistí sladké a příjemné sny. Koupelnová linka vyrábí župany a ručníky, do kterých je radost se utírat. Jejich klasický Desigual vzor, který vzbuzuje jen ty nejpozitivnější emoce, samozřejmě nemůže chybět. Takto se společnost rozhodla šířit štěstí a pozitivitu do životů lidí. Myslím, že se jí to daří velmi dobře, protože kdybych si měl uvařit, umýt se, utřít se do pozitivního ručníku, večer strávit v krásném a příjemném županu a poté ulehnou do pozitivního povlečení – byl bych ten nejšťastnější člověk na světě.

  Obchody

  Jak jsem již dříve zmínil, společnost byla založena na party ostrově Ibiza. Kamenné obchody se poté šířily severně do Francie, Itálie a Španělska. Když se značka uchytila v Evropě, přišla expanze do U.S.A a poté do Asie. V dnešní době se obchody nacházejí v nejrůznějších státech světa, jako je například Argentina, Rakousko, Bělorusko, Dánsko, El Salvador, Řecko, Litva, Puerto Rico a dokonce i na Islandu. Její hlavní ústředna se ovšem nachází ve španělské Barceloně. Firma momentálně vlastní a ovládá přes 320 kamenných obchodů po téměř celém světě. Zaměstnává asi 4 000 zaměstnanců s více než 72 různými národnostmi. Výdělek této firmy roste téměř exponenciálně. V roce 2009 činila jejich roční tržba asi 250 milionů EUR. O rok později to bylo 440 milionů EUR a v roce 2014 skoro jedna miliarda EUR.

  Desigual není žádná malá firma a to je potvrzeno právě jejich sítí obchodů po celém světě. Jejich kamenné obchody vypadají velmi dobře. Mají moderní design a člověk se v nich lehce orientuje. Jsou prostorné a otevřené, takže se v nich lidé cítí pohodlně, stejně tak, jako v jejich oblečení.

  Shrnutí a závěr

  Divokost, vášeň, radost, štěstí, pozitivita…, to jsou emoce, které vyzařují z oblečení a celkově produktů Desigual. Barevné a zajímavé vzory, které se na jejich oblečení nachází nemají žádný substitut. Pokud budete toto oblečení nosit, budete zářit na kilometry daleko. Pozitivní nálada se bude šířit ulicemi, kterými projdete a rozjasní okolní svět. Španělská kultura se velmi silně odrazila v designu těchto módních kousků a padla mi přímo do oka. Upřímně, zrovna si pár asymetrických košilí objednávám. Pokud nosíte oblečení, které představuje váš chtíč a lásku k životu, pak je Desigual značka pro vás!

  Oznamte mi nové kusy této značky